حمله ی دوباره ی نیروهای امنیتی به فعالان کارگری کشور

چکیده ای ازاتفاقات مربوط به فعالان کارگری در چند روز گذشته :

شنبه ۲۷ خرداد – ساعت ۱۱ و ۴۴ دقیقه :

—-

دیروز جمعه 26 خرداد ماه ساعت 12 ظهر، حدود 60 نفر از اعضای کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری و تعدادی از فعالین کارگری در شهر کرج توسط مامورین اداره اطلاعات بازداشت شدند.

بنا بر آخرین اخبار، میترا همایونی، وفا قادری، ریحانه انصاری، خالد حسینی، محمود صالحی، سعید مقدم، سیروس فتحی، غالب حسینی، محمد عبدی‌پور، جلال حسینی، علیرضا عسگری، مسعود سلیم‌پور، عباس اندریانی، فتاح سلیمانی، مازیار مهرپور، محمد مولانایی، واحد سیده، جلیل شریفیان، صدیق خسروی، یوسف آب‌خراباد، فرامرز فطرت‌نژاد، جلیل محمدی، نظام صادقی، افشین ندیمی، حسین پیلوتی، رحمان ابراهیم‌زاده، عباس هاشم‌پور ، فردین میرکی، سعید مرزبان، شیرکو حسینی، جواد معصومی، جمیل راست‌خدیو، ریبوار عبداللهی، ابراهیم مصطفایی، علی آزادی و فرامرز احمدی در میان بازداشت شدگان هستند. (در صورت دریافت اسامی دیگر دستگیر شدگان، به لیست اضافه خواهد شد.)

بنا بر اخبار رسیده، بازداشت شدگان به اداره اطلاعات کرج مستقر در زندان رجایی شهر منتقل شده و تاکنون از وضعیت آن‌ها خبری در دست نیست.

—-

شنبه ۲۷ خرداد – ساعت ۱۴ و ۵۶ دقیقه:

—-

ظهر جمعه، 26 خرداد، با هجوم نیروهای امنیتی به خانه ای در کرج، بیش از 60 تن از فعالان کارگری بازداشت شدند.

نیروهای امنیتی، مسلحانه به خانه هجوم آورده و حاضران در خانه را دستگیر کردند. دستگیری این افراد همراه با ایجاد رعب و وحشت در میان همسایگان صورت گرفت.

نیروهای امنیتی پس از ضرب و شتم حاضران، بدون ارائه حکم رسمی اقدام به بازداشت افراد حاضر در منزل کردند.

با وجود پیگیری خانواده های بازداشت شدگان، تا کنون هیچ نهاد قانونی پاسخگو نبوده و از محل بازداشت این افراد خبری در دست نیست.

با توجه به نحوه بازداشت این افراد، نسبت به وضعیت نگهداری آنها نگرانی وجود دارد.

اسامی تعدادی از بازداشت شدگان که تا کنون قطعی شده عبارت است از:

(…)

—-

شنبه ۲۷ خرداد – ساعت ۱۸ و ۳۸ دقیقه

—-

بر اساس گزارش رسیده،  سیروس فتحی، علیرضا عسگری، جلیل محمدی، سعید مرزبان، مسعود سلیم‌پور، مازیار مهرپور، ریحانه انصاری، فرامرز فطرت نژاد و میترا همایونی همچنان در بازداشت به سر می‌برند و بقیه بازداشت شدگان آزاد شدند.

بر اساس این گزارش، قرار 20 روز بازداشت و همچنین100 میلیون تومان وثیقه را برای ریحانه انصاری تعیین کرده‌اند.

لازم به ذکر است که ظهر جمعه 26 خرداد، با هجوم نیروهای امنیتی به خانه ای در کرج، بیش از 60 تن از فعالان کارگری بازداشت شدند. نیروهای امنیتی، مسلحانه به خانه هجوم آورده و حاضران در خانه را دستگیر کردند. دستگیری این افراد همراه با ایجاد رعب و وحشت در میان همسایگان صورت گرفت.

نیروهای امنیتی پس از ضرب و شتم حاضران، بدون ارائه حکم رسمی اقدام به بازداشت افراد حاضر در منزل کردند.

اسامی تعدادی از بازداشت شدگان که تا کنون قطعی شده عبارت است از:

(…)

—-

یکشنبه ۲۸ خرداد

—-

طبق گزارش رسیده، روز یکشنبه 28/3/91 بیش از 200 نفر از کارگران کارخانه­ی پتروشیمی کردستان، در اعتراض به 4 ماه حقوق معوقه­ی خود، در داخل کارخانه دست به اعتصاب زدند.

کارفرما به آنها اعلام کرد که در نتیجه­ی پرداخت حقوقشان، تمامی آنها اخراج خواهند شد که در همان روز 100 نفر از این کارگران معترض پس از تسویه حساب و دریافت حقوقشان، از کار اخراج شدند. ضمنا کارفرما به سایر کارگران معترض اعلام نموده که آنها هم تا چند روز آینده اخراج خواهند شد.

—-

سه شنبه ۳۰ خرداد – ساعت ۱۹ و ۷ دقیقه

—-

روز سه‌شنبه ٣٠خردادماه ١٣٩١ جمعی از خانواده های فعالین کارگری بازداشت شده در کرج در مقابل دادسرای انقلاب کرج واقع درخیابان آزادگان تجمع کردند. دو نفر از تجمع کنندگان پس از ساعت‌ها انتظار، موفق شدند تا به واحد بایگانی کامپیوتر دادسرا مراجعه کنند و از وضعیت زندانیان اطلاعی حاصل کنند .

بر اساس اظهارات مسئولین مربوطه، نام هیچ یک از بازداشت شدگان و حتی کسانی که قبلا آزاد شده اند در دادسرا ثبت نشده است. خانواده های کارگران بازداشتی مجبور شدند که به زندان رجایی شهر و اداره اطلاعات مراجعه کنند.

مسئولین زندان رجایی شهر پس از چند ساعت اتلاف وقت اظهار داشتند که عده یی از بازداشت شدگان به اداره اطلاعات شهر رشت منتقل شده اند و مابقی در اداره اطلاعات کرج بازداشت هستند.

باتوجه به نظر وکیل احتمال انتقال برخی از این فعالین به شهر رشت امکان پذیر است. لازم به ذکر است که میتراهمایونی ، سعیدمرزبان، فرامرزفطرت نژاد، مسعودسلیم پور و سیروس فتحی از کارگران و فعالین کارگری در شهر رشت می باشند که احتمالا به زندان شهر کرج منتقل شده‌اند.

همچنین امروز سه شنبه 30 خرداد ماه، مامورین اداره اطلاعات شهر رشت به منزل سیروس فتحی رفته و ضمن تفتیش منزل وی کامپیوتر و تعدادی از کتاب هایش را با خود برده اند.

—-

شنبه ۳ تیر – ساعت ۱۰ و ۵۰ دقیقه

—-

امروز شنبه 3 تیر ماه 1391 محمد عبدی پور، یکی از اعضای کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری به ادراه اطلاعات سقز احضار شد.

مامورین اداره اطلاعات از ساعت 9 صبح تا ساعت  12 با ایجاد فضای رعب و و حشت و باز جویی چند ساعته به او گفته بودند  که باید اواز عضویت کمیته هماهنگی استعفاء داده و ایشان حق ندارد با هیچ رسانه ای مصاحبه نماید در غیر اینصورت به شدت با او برخورد خواهد شد. محمد عبدی پور  در جواب ضمن دفاع ازحقانیت خود و کمیته هماهنگی یاد آور شده بود که  وظیفه خود می داند که از حقانیت  خود و دیگر کارگران دفاع نماید و هیچ وقت تسلیم این گونه فشار ها نخواهد شد.

—-

تصویر اعضای کمیته ی هماهنگی که هنوز در بازداشت به سر می برند.

منبع : سایت رسمی کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری (www.khamahangy.com)

Advertisements

7 دیدگاه برای “حمله ی دوباره ی نیروهای امنیتی به فعالان کارگری کشور

 1. غريبه می‌گوید:

  😐

 2. کاپیتان بابک می‌گوید:

  سلام ساحل جان
  می تونی ایمیل بدی برات یک نوشته بفرستم؟ تو وبلاگت پیدا نکردم
  دوس نداری همین جا توی کامنتا میذارم

 3. کاپیتان بابک می‌گوید:

  ایمیلتو پیدا کردم از توی کامنت دونی خودم
  حالت خوبه؟ اوضاع روبراهه؟

  • ساحل غربی می‌گوید:

   سلام کاپتان
   خوبم بدک نیستم… سرم خیلی شلوغه… در حال مبارزه ی سختی با روزمرگی ام … چسبیدم به یه برنامه ی ثابت و سفت و سخت که دووم بیارم فعلا … صبح تا شب کار … بعد یکی دو ساعت تو یه کافی شاپ کتاب خوندن… بعد یک ساعت استخر شنا… بعد خونه یه کم وبلاگ بازی … بعد خواب. .. و این چرخه ادامه داره… استخر و تاریخ خوندن فعلا که نگهم داشته … دارم با روزمرگی و افسردگی نبرد سختی می کنم…
   شما خوبی کاپتان؟ اوضاع روبراهه؟ پسرت حالش خوبه؟

  • ساحل غربی می‌گوید:

   آهان راستی الان می رم ایمیل رو چک می کنم ببینم چی فرستادی واسم…
   هروقت به این ایمیل چیزی فرستادی لطفا یه ندایی مثل الان بده چون خیلی کم چکش می کنم …
   چاکریم کلی

 4. پری کاتب می‌گوید:

  سلام دوست من! خوندن اینا مثل بهم زدن گه بود!

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s